הצטרפות לאתר ייעוץ עם רופא

תופעות לוואי של גשר בשיניים

כל מי שרוצה לעשות גשר בשיניים צריך לדעת כי יש לכך תופעות לוואי וברוב הפעמים הן עלולות אפילו להיות קשות.

תופעות לוואי של גשר בשיניים יכולות לנבוע ממספר גורמים שונים וביניהם: חוסר ניקיון של הפלטות, צחצוח לא נכון ואי שמירה על הוראות הרופא.

כיום, קיימות שתי דרכים מרכזיות ליישור שיניים בעוד, שהדרך הראשונה והמוכרת לרובנו הינה באמצעות גשר ו"קוביות" זעירות על השיניים שמתחברות כולם בחוט טיטניום איכותי אשר נועד לבצע לחץ על השיניים ולגרום ליישורן.

דרך נוספת ופחות מקובלת מכיוון שהיא הדרך החדשה שרבים עוד לא הכירו אותה הינה יישור שיניים על ידי פלטה שקופה שניתן בקלות רבה להסירה בעת האכילה וצחצוח השיניים.

אילו סיבוכים יכולים להתרחש בשיניים עקב גשר?

מכיוון שמאוד קשה לצחצח את השיניים באופן הרצוי כשיש על השיניים גשר, מומלץ לבצע ניקוי ייסודי של הפלטות ובין החוטים המועברים בכדי לוודא כי כל שאריות האוכל למיניהן אוסרו לצמיתות ולצחצח את האזור בעדינות וברמה היסודית ביותר.

אי טיפול נכון בשיניים בזמן הרכבת הגשר, יכול להוביל לעששת ולדלקת חניכיים עקב הצטברות מאסיבית של אבנית, פלאק ועוד דברים בלתי רצויים על השיניים שיכולים להוביל לנזקים קשים ואפילו בלתי הפיכים.

חד משמעית שבמצבים הללו, אתם תצטרכו לפנות לרופא שיניים מומחה שיוכל לטפל בתופעות לוואי של גשר בשיניים אך מומלץ לשמור על תנאי ההיגיינה הרצויה של השיניים במהלך הרכבת הגשר.

איך להקל על כאבים של גשר?

תופעות לוואי של גשר בשיניים יכולות להיות שונות כשהתופעה שאותה חווים כמעט כל האנשים, תהיה בהכרח – כאב.

גשר בשיניים כואב כבר מההתחלה ואפילו יכול להציק! כדי להקל על הכאב הזה כדאי שלא לצרוך מזון ושתיה חמה ומומלץ להשתמש רק בדברי מאכל רכים וקרים בהכרח.

פעמים רבות אף, הפלטה המתכתית יכולה ליצור גירוי בשפתיים ובלשון מה שבהחלט יכול להוביל לכאב עצום ולחוסר נוחות.

חשוב להבין כי הכאב הוא זמני וחוסר הנוחות נגרם בעיקר בתחילתו של התהליך.

איך להימנע מתופעות לוואי של גשר בשיניים?

השיטה החדשה של פלטה שקופה המותאמת בדיוק לחלל הפה שלכם, יכולה מאוד לעזור לכם בכל הקשור ליישור שיניים ולמניעת כאב.

הרעיון של הפלטה שהיא מתלבשת על השיניים וניתן להסיר אותה בכל רגע נתון בכדי לצחצח את השיניים, לאכול בצורה נוחה ופעמים רבות לדבר בחופשיות ללא הצורך בהרכבת הפלטה ושמישהו ישים לב שיש לכם משהו בחלל הפה.

הפלטה מאפשרת לכם לשמור על היגיינת השיניים וניקוי הפלטה על בסיס יומיומי.

מה שבהחלט יכול מאוד לעזור לבריאות השיניים שלכם ולבריאות חלל הפה כולו.

 

לעוד מאמרים בנושא לחצו >>

תיאום בדיקה