הצטרפות לאתר ייעוץ עם רופא

מאיזה גיל אפשר לעשות הלבנת שיניים?

מדריכים כלליים פורסם ב: 05 אוק 2023 עריכה:

שיניים לבנות מסמלות טרנד אופנתי המעיד על שיניים יפות ובריאות, מטופחות וחזקות ביותר.

אבל, מה שרבים לא יודעים זה, שאנשים נוטים לבצע הלבנת שיניים (ואם בעבר, רק במצבים קיצוניים היו עושים לאדם כלשהוא טיפול להלבנת שיניים) הרי שהיום, כמעט לכל אחד מאיתנו ניתן לבצע את הטיפול המבוקש הזה רק שהוא לא מומלץ בכל גיל ובכל מצב, ואם חשוב לכם לדעת מאיזה גיל אפשר לעשות הלבנת שיניים, אז הכנו עבורכם את הכתבה הזאת שתוכלו לקבל דרכה את כל הפרטים הנחוצים והנכונים.

מה זה הלבנת שיניים?

בזמן שרובנו הגדול כבר שמע אודות תהליך הלבנת שיניים, רק מעטים מאיתנו לא התנסו בתהליך הנ"ל והאמת היא, שזה לא סתם כך, כי מי ששומר על השיניים שלו אכן, לא חייב לבצע הלבנה כי שיניו לבנות ובעלות מראה טבעי ואיכותי.

בעבר הרחוק יותר, הלבנת שיניים נעשתה רק לאנשים שחוו מחלות שונות. אבל בימינו, הלבנת שיניים נעשית על ידי הדור הצעיר ביותר מכיוון שזה הפך לטרנד אופנתי להיות עם שיניים לבנות ומולבנות.

באיזה גיל מומלץ להתחיל בתהליך?

הלבנת שיניים בשנים האחרונות נהפכה להיות פרוצדורה ידידותית לשיניים ובשונה מאשר בעבר שהשיניים היו יכולות לקבל נזק בלתי הפיך היום, כל אחד יכול לעבור הלבנת שיניים מקצועית ואיכותית שתחזיק מעמד לאורך זמן וקיימות שיטות שונות להלבנת השיניים.

עד היום ההמלצה הגורפת בקרב רופאי השיניים הינה, להימנע מהלבנת שיניים לפני גיל 15 שכן, השיניים נוטות להתחלף עד הגיל הנ"ל לכן, לא כדאי לעבור תהליך שיכול לפגוע בהן עוד יותר.

שיטות שונות להלבנת שיניים

קיימות 2 שיטות מרכזיות שיסייעו לכם להשיג את השיניים המושלמות והלבנות ביותר!

  1. הלבנת שיניים באמצעות תכשירים טבעיים

אתם יכולים לערבב סודה לשתייה יחד עם מיץ לימון ולצחצח עם זה את השיניים שלכם.

רק לאחר ביצוע הפרוצדורה לאורך תקופה, אתם תוכלו לשים לב כיצד השיניים שלכם מתחילות להלבין ומשנות את הגוון המקורי.

  1. הלבנת שיניים באמצעות לייזר

את הטיפול הזה אתם לא תוכלו לבצע בעצמכם בבית, וכדאי מאוד למצוא את הקליניקה המקצועית והמתאימה לביצוע הלייזר.

השיטה היא מאוד פשוטה , בעוד שלייזר נצמד אל השן ומופעל עליה מה שמאפשר לאחר מספר פולסים להסיר את שכבת הצבע של השן ותוך מספר טיפולים קצרים להגיע לגוון הלבן שיחזיק מעמד גם לאורך זמן.

החיסרון היחיד בשיטה הזו זה שהיא תעלה לכם בארץ 2500-3500 ₪, אבל במדינות אחרות אתם תוכלו למצוא מרפאות שמציעות את השיטה במחירים נמוכים יותר.

איך הפכו השיניים הלבנות לטרנד עולמי?

בדומה לכך שרוב הטרנדים העולמיים מגיעים אלינו מארצות המערב כך גם טרנד השיניים הלבנות החל איי שם בארצות המערביות ומזה כבר מאה שהטרנד מסרב לחלוף בטענה כי שיניים לבנות הן סמל סטטוס למעמד, ליופי ואנחנו רואים כוכבים הוליוודיים עם שיניים לבנות וישרות.

ואין שום דבר רע בטרנד הלא חולף הזה, במיוחד עבור האנשים המבוגרים שהשיניים שלהם מרבות להצהיב ולאבד את הלובן הטהור.

אבל, הבעיה הגדולה של החברה שלנו – אלו הם הילדים שמושפעים מטרנדים שונים, ובדיוק כאן חשוב להיזהר עם ההלבנה כי הלבנות מרובות ועוד בעיקר בגיל הצעיר עלולות להזיק לשיניים שעוד לא התבגרו ולא התייצבו.

תיאום בדיקה